EVB przyjazne użytkownikowi

EVB przyjazne użytkownikowi

Każde ze stanowisk posiada dynamiczny układ kontroli prądu ładowania. Stanowiska AC posiadają układ, który steruje maksymalnym prądem obciążenia w zależności od typu pojazdu. Z kolei stanowiska DC posiadają regulację napięcia i prądu na wyjściu układu prostowniczego, co pozwala na w pełni bezpieczne ładowanie samochodów elektrycznych.

Również dużą uwagę przykuliśmy do samego procesu ładowania. I tak, aby zakończyć ładowanie, wystarczy otworzyć swój samochód pilotem. Proste, prawda? To wszystko za sprawą automatycznie ryglowanych gniazdek oraz wtyczek, dzięki którym w momencie rozpoczęcia ładowania, w prosty sposób można zapobiec udziału osób trzecich w ładowaniu samochodu elektrycznego.
Wykorzystaliśmy również automatyczne odryglowanie w momencie zaniku napięcia po stronie sieci oraz zainstalowaliśmy zabezpieczania nadprądowe, różnicowo-nadprądowe, przepięciowe i termiczne. Wyłącznik awaryjny, który błyskawicznie odłącza zasilanie w stacji EVB max, został zamontowany w elewacji stacji ładowania samochodów elektrycznych.

W zależności od konfiguracji urządzenia, stacje są wyposażone w podświetlaną  instrukcję obsługi. Taka intuicyjna instrukcja znajduje się na panelu frontowym, wyświetlaczu lub kolorowym panelu dotykowym LCD o przekątnych 7-10,2 cala.

Załączanie, komunikacja i zarządzanie stacją ładowania

Włączanie układu ładowania Naszych stacji jest banalnie proste. Aby naładować swój samochód należy:

-włożyć wtyczkę do gniazdka, aby rozpocząć automatyczne ładowanie pojazdu ( bez ograniczeń),

– użyć kartę RFID lub aplikację Bluetooth do przesyłu danych,

– skorzystać z kodu, wyświetlonego na ekranie dotykowym,

– uiścić zapłatę za pomocą karty płatniczej w zamontowanych terminalach płatniczych lub za pomocą karty RFID wraz z oprogramowaniem do rozliczania użytkowników i implementowaniem nowych użytkowników.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych EVB wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwia również wydruk paragonów na miejscu lub przesłanie ich na wskazany przez użytkownika adres e-mail.

Ponadto uprościliśmy komunikację poprzez kompatybilność, między innymi z urządzeniami posiadającymi system Android, Bluetooth oraz poprzez zamontowanie trzech portów: LAN i modemu GPRS/3G/4G.

A co w sytuacji, gdy tymczasowo zabraknie prądu lub pojawią się ograniczenia w jego dostawie? Stacja od firmy PRE Edward Biel daje możliwość w pełni zdalnego ograniczenia mocy, czy też rzeczywistego pomiaru energii ładowania każdego stanowiska z osobna oraz przesyłanie danych do jednostki zarządzającej stacją (operator stacji). Dlatego też podczas braku przepływu energii, klienci nie odczują tej niedogodności.

Stacje wyposażone są w sterowniki do obsługi systemu centralnego dla dowolnego operatora, zastosowano protokół OCPP 1.5 lub 1.6.

Zainstalowane oprogramowanie lokalne, czyli nowoczesny system RFID Smart Control, umożliwia płynne ustawianie odpowiednich stawek opłat za zużycie energii.

Układ pomiarowo-rozliczeniowy

Stacje EVB firmy PRE Edward Biel jako jedyne dostępne obecnie na polskim rynku, na życzenie klienta, mogą być wyposażone w dodatkowy układ pomiarowo- rozliczeniowy dla operatora OSD lub dla sprzedawcy energii. Jest to o tyle komfortowe rozwiązanie, że nie ma dodatkowej potrzeby zabudowywania oddzielnych układów złączowo-pomiarowych przy stacji ładowania samochodów elektrycznych.  Nasze układy pomiarowe są wykonywane zgodnie ze standardami technicznymi dystrybutora.

Akcesoria stacji ładowania

PRE Edward Biel w swojej ofercie produkcyjnej posiada również akcesoria oraz elementy montażowe dedykowane specjalnie dla stacji ładowania EVB. Są to między innymi: betonowe fundamenty prefabrykowane FB100, kable ładujące, pionowe oraz poziome słupki i bariery ochronne SO oraz dedykowane konstrukcje montażowe FA dla stacji Wallbox.

EVB upgrade

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych EVB to urządzenia modułowe z możliwością ciągłej rozbudowy  o dodatkowe funkcje. Z powodzeniem można doposażyć podstawowe stacje w lokalizator GPS, szerokokątną kamerę bezpieczeństwa, ekrany multimedialne LCD przeznaczone do wyświetlania treści reklamowych, banner CityLight , punkty dostępu hotspot WiFi, czy bardzo ważną, komunikację z numerem alarmowym 112. Stacje ładowania samochodów elektrycznych EVB to niezwykle ciekawa propozycja na rynku e-mobility, który wprowadza w naszym kraju oraz w całej Europie daleko idące zmiany elektryfikacji sektora motoryzacyjnego.

Do pobrania

KONTAKT

EDWARD BIEL
Producent rozdzielnic elektrycznych

Piekary 363 – k/Krakowa
32-060 Liszki

Szymon Biel
Dyrektor ds. Rozwoju

tel.: +48 696 673 646
email: szymon@prebiel.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek: 7.00 – 15.00
Sobota – niedziela: nieczynne