Rodzaje stacji EVB - Ładowanie samochodów elektrycznych

Nowoczesne ładowarki do samochodów elektrycznych EVB

Mała elektromobilność

EVB INBOX

Słupek przeznaczony do ładowania małej eletromobilności, m.in.: takich środków transportu jak hulajnogi, rowery lub skutery elektryczne , gdzie wymagana jest niewielka moc oraz jednofazowy układ zasilania. Słupek wykonane są z wytrzymałych profili aluminiowych o dowolnej kolorystyce i designie. INbox jednocześnie może zasilać nawet do 8 podpiętych urządzeń.Katalog EVB INBOX


EVB INBOX M

Słupek ładujący urządzenia multimedialne ( telefony, tablety) w tradycyjny sposób przez porty USB oraz poprzez ładowanie indukcyjne. Idealna do zastosowania w celach marketingowo-reklamowych , na zewnątrz lub w środku budynku. Obudowa umożliwia dowolne brandowanie i oklejanie grafiką.Katalog EVB INBOX


EVB INBOX H

Słupek INbox H do połączenie funkcjonalności INbox oraz INbox M, co umożliwia ładowania małej elektromobilności oraz urządzeń multimedialnych. Idealne rozwiązanie dla miejsc gdzie potrzebujemy wynająć rower elektryczny ale jednocześnie podładować nasz telefon.Katalog EVB INBOX


EVB INBOX W

Słupek dystrybucji energii oraz mediów na potrzeby jachtów oraz łodzi. Przeznaczony do montażu na terenie marin i różnej wielkości portów jachtowych. Słupek umożliwia w trakcie postoju jednostek pływających zaopatrzenie ich potrzebną energię elektryczna oraz słodką wodę. Obudowa aluminiowa pokryta warstwą ochronnego lakieru jest odporna na wilgoć oraz nasłonecznienie. Wytrzymała oraz lekka konstrukcja umożliwia łatwy montaż na pomoście ( drewnianym, betonowym lub metalowym).Katalog EVB INBOX


Stacje ładowania prądem zmiennym AC ( 3,7-43kW)

EVB Wallbox 1M AC

Ładowanie samochodu elektrycznego w domu jest opcją bardzo wygodną oraz pozwala zaoszczędzić czas na dojazd do stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Stacja EVB Wallbox 1M AC to mała, wisząca ładowarka do samochodów elektrycznych. Ze względu na swoją kompaktowość, idealnie nadaje się zarówno do prywatnego użytkowania, jak i korzystania przez większą liczbę odbiorców. Istotą tego typu urządzenia jest zaopatrzenie w tylko jeden punkt ładowania.

Moc punktu w zależności od wymagań: 3,7 kW; 7,4 kW; 11 kW; 22 kW; 43 kW . Możliwość wyboru typu punktu ładowania: gniazdo AC typ-2, przewód ładowania AC z wtykiem ładowania pojazdu typ-1 lub typ-2. Długość przewodu ładowania 5 m. Załączenie stacji odbywa się automatycznie po podpięciu kabla lub poprzez kartę RFID dostarczoną wraz ze stacją ładującą.Katalog EVB Wallbox 1M AC


EVB Wallbox 2M AC

Stacja EVB Wallbox 2M/smart to ładowarka do samochodów elektrycznych wiszące z dwoma punktami ładowania, z których korzystać można w celu zaspokojenia prywatnych potrzeb. Świetnie sprawdzą się również, gdy zechce z nich korzystać, w tym samym czasie, więcej niż jedna osoba.

Moc punktu w zależności od wymagań: 3,7 kW; 7,4 kW; 11 kW; 22 kW; 43 kW. Nasza ładowarka samochodów elektrycznych daje możliwość wyboru punktu ładowania. Możemy skorzystać z gniazda AC typ-2 lub z przewodu ładowania AC z wtykiem ładowania pojazdu typ-1 lub typ-2.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych EVB zaopatrzone są w przewód ładowania o długości do 5 metrów, co pozwala na swobodne ładowanie samochodu, bez obaw, że nasz samochód ustawiliśmy w niewystarczającej odległości. Ponadto stacje wyposażone są w sterowniki do obsługi systemu centralnego, a dla dowolnie wybranego operatora, zastosowano protokół OCPP 1.6 J. Dostępne z systemem zarządzania lokalnego RFID Smart Control lub zdalnego systemu operatorskiego Aurora OS. Producent stacji umożliwia nieograniczony dostęp do swojego API innym operatorom i producentom oprogramowania.

Przykładowe konfiguracje:

  • dwa punkty z gniazdem typ-2 o mocy 22 kW każde;
  • dwa punkty ładowania - przewód ładowania AC z wtykiem ładowania pojazdu typ-1 o mocy 7,4 kW i przewód ładowania AC z wtykiem ładowania pojazdu typ-2 o mocy 11 kW.Katalog EVB Wallbox 2M AC


EVB 1M

Stacje EVB 1M to kompaktowe ładowarki wolnostojące o przeznaczeniu prywatnym lub ogólnodostępnym z jednym punktem ładowania. EVB 1M posadowiona jest na małej płycie betonowej. Moc punktu ładowania jest dobrana w zależności od wymagań, w zakresie: 3,7 kW; 7,4 kW; 11 kW; 22 kW; 43 kW. Możliwość wyboru typu punktu ładowania: gniazdo AC typ-2, przewód ładowania AC z wtykiem ładowania pojazdu typ-1 lub typ-2. Długość przewodu ładowania do 5 m. Stacje mogą być wyposażone w sterowniki do obsługi systemu centralnego dla dowolnego operatora, zastosowano protokół OCPP 1.6 J. Dostępne jako stacje otwarte, z kartą RFID, systemem zarządzania lokalnego RFID Smart Control lub zdalnego systemu operatorskiego Aurora OS. Producent stacji umożliwia dostęp do swojego API innym operatorom i producentom oprogramowania.

EVB 1M może być stosowana wszędzie tam gdzie zależy nam na małogabarytowym rozwiązaniu umożliwiającym szybkie ładowanie.Katalog EVB 1M AC


EVB 2M AC

EVB 2MAC to typ ładowarki służący w domu oraz w miejscach specjalnie do tego stworzonych. Ładowarka EVB 2M AC posiada jedno bądź dwa punkty ładowania.

Moc punktu w zależności od wymagań: 3,7 kW; 7,4 kW; 11 kW; 22 kW; 43 kW. Każdemu klientowi, dajemy indywidualną możliwość wyboru typu punktu ładowania, dzięki zamontowaniu dwóch gniazd:

-pierwsze gniazdo to gniazdo AC typ-2,

– drugie to przewód ładowania AC z wtykiem ładowania pojazdu typ-1 lub typ-2.

Długość zamontowanego przewodu ładowania sięga do 5 metrów. Stacje mogą być wyposażone w sterowniki do obsługi systemu centralnego dla dowolnego operatora, zastosowano protokół OCPP 1.6 J. Dostępne jako stacje otwarte, z kartą RFID, systemem zarządzania lokalnego RFID Smart Control lub zdalnego systemu operatorskiego Aurora OS. Producent stacji umożliwia dostęp do swojego API innym operatorom i producentom oprogramowania.

Nasze stacje montowane są na zbrojonym, betonowym fundamencie, aby zapewnić maksymalną wytrzymałość i trwałość urządzenia.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych EVB są również wykonane w wersji podziemnej EVB-UG, umożliwiające montaż w przestrzeni miejskiej. Stacja umieszczona jest na ruchomej hydraulicznej platformie. Stacja ukryta jest w studni o wysokim IP wykonanej z materiału recyclingowanego, z możliwością każdorazowego wysunięcia obudowy stacji za pomocą siłowników i napędu elektrycznego.

Nasze stacje montowane są na zbrojonym, betonowym fundamencie, aby zapewnić maksymalną wytrzymałość i trwałość urządzenia.Katalog EVB 2M AC


EVB Advert

To seria najnowocześniejszych ładowarek przeznaczonych w dużej mierze na rynek reklamy. Zapewnia krótki czas ładowania i umożliwia zasilanie kilku pojazdów jednocześnie, ponieważ składa się od 1 do 4 stanowisk szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych prądem AC o mocy 22 kW (na każde stanowisko).

Stacje ładowania samochodów elektrycznych EVB Advert wyposażone są w outdoorowe nośniki reklamowe. Stacja posiada zainstalowane ekrany multimedialne o wielkości nawet do 60 cali, które są elektronicznymi powierzchniami reklamowymi.

Przestrzeń reklamowa umiejscowiona jest po obu stronach ładowarki do samochodów elektrycznych, w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię komercyjną.

Zainstalowanie stacji EVB Advert w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej, na przykład na obleganych parkingach, ruchliwych ulicach, umożliwia swobodne i nie nachalne przenikanie komunikatu reklamowego do świadomości konsumentów, którzy podczas ładowania swojego samochodu elektrycznego, mają kilkanaście minut wolnego czasu. Komunikat reklamowy umieszczony w centralnym, publicznym miejscu, jest zauważalny także przez innych, potencjalnych odbiorców, na przykład przechodniów.

Stacja EVB Advert jako stacja modułowa w dalszym ciągu umożliwia upgrade o dodatkowe funkcje, m.in.: punkt WiFi, umilający okres oczekiwania na pełne naładowanie samochodu lub monitoring, w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Ponadto konstrukcja całej stacji wykonana jest z profili aluminiowych wysokiej jakości. Zamontowano również elementy ze szkła hartowanego, które jest świetnym nośnikiem dowolnych aranżacji bądź wielkoformatowych naklejek reklamowych.Katalog EVB Advert


Stacje ładowania prądem stałym DC ( 25-150kW)

EVBmax

EVBmax na prąd AC i DC jest to typ wolnostojącej ładowarki do samochodów elektrycznych. Stacja ta zasilana jest prądem AC i DC, dzięki czemu przez wielu użytkowników nazywana jest ”superszybką” stacją ładowania samochodów elektrycznych. Jaka jest największa zaleta tego typu stacji? Otóż jest ona w stanie naładować samochód elektryczny w przeciągu 30 minut. Jest to więc ogromna oszczędność czasu dla użytkowników polskich dróg, którzy planują jedynie krótki postój.

Stacje EVBmax to wolnostojące stacje ładowania samochodów elektrycznych zapewniające krótki czas ładowania. Stacje EVBmax montowane na dedykowanej płycie lub specjalnie wybudowanym fundamencie zbrojeniowym. EVB Max DC są wykonywane z jednym, dwoma lub trzeba punktami szybkiego zasilania. Uzależnione jest to od wybranej konfiguracji urządzenia. Stacja posiada możliwość wyboru typu punktu ładowania:

  • gniazdo AC typ-2, moc: 22 kW; 43 kW,
  • przewód zasilania AC z wtykiem ładowania pojazdu typ-2. Długość przewodu ładowania do 5 m. Moc: 22 kW; 43 kW,
  • przewód zasilania DC z wtykiem ładowania pojazdu CCS-2. Długość przewodu zasilania do 5 m. Moc: 50 kW-150kW,
  • przewód zasilania DC z wtykiem ładowania pojazdu CHAdeMO. Długość przewodu ładowania do 5 m. Moc: 50 kW-150kW.

Ładowarka samochodów elektrycznych EVBmax DC dostępna jest w kilku wariantach. Możemy wybrać stacje, tak zwane otwarte, z kartą RFID, systemem zarządzania lokalnego RFID Smart Control czy też zdalnego systemu operatorskiego Aurora OS. Producent stacji Firma PRE Edward Biel umożliwia dostęp do swojego API innym operatorom i producentom oprogramowania.Katalog EVBmax


EVBmax Advert

Wolnostojąca EVBmax Advert DC to superszybka stacja ładowania dla samochodu elektrycznego, wyposażona w nośniki reklamowe. Przeznaczone dla miejsc gdzie planujemy szybko naładować baterie elektryka.

Stacje EVBmax Advert to wolnostojące stacje montowane na dedykowanej płycie/fundamecie zbrojeniowym. EVBmax Advert są wykonywane z jednym, dwoma lub trzeba punktami zasilania w zależności od konfiguracji. Możliwość wyboru typu punktu ładowania:

  • gniazdo AC typ-2, moc: 22 kW; 43 kW,
  • przewód zasilania AC z wtykiem ładowania pojazdu typ-2. Długość przewodu zasilania do 5 m. Moc: 22 kW; 43 kW,
  • przewód zasilania DC z wtykiem ładowania pojazdu CCS-2. Długość przewodu zasilania do 5 m. Moc: 25 kW-150kW,
  • przewód zasilania DC z wtykiem ładowania pojazdu CHAdeMO. Długość przewodu zasilania do 5 m. Moc: 25 kW-150kW. Dostępne jako stacje otwarte, z kartą RFID, systemem zarządzania lokalnego RFID Smart Control lub zdalnego systemu operatorskiego Aurora OS. Producent stacji umożliwia dostęp do swojego API innym operatorom i producentom oprogramowania.

Stacja jest wyposażona w ekrany multimedialne do 60 cali ( elektroniczne powierzchnie reklamowe) digitale oraz citylight. Przestrzeń reklamowa umieszczona jest po obu stronach stacji aby maksymalnie wykorzystać funkcje komercyjną. Lokalizacja stacji EVBmax Advert w przestrzeni publicznej ( np. parkingi, ulice, itd.) umożliwiają naturalne przenikanie z komunikatem reklamowym do świadomości konsumentów podczas zasilania swojego samochodu elektrycznego, a także pozostałych konsumentów podczas zakupów, spacerów, podróży.

Stacja EVBmax Advert jako modułowa stacja ładowania samochodów elektrycznych w dalszym ciągu umożliwia upgrade o dodatkowe funkcje, m.in.: punkt WiFi lub monitoring.

Ponadto konstrukcja stacji wykonana z profili aluminiowych oraz szkła hartowanego umożliwia dowolną aranżację samej stacji.Katalog EVBmax Advert


Do pobrania

KONTAKT

EDWARD BIEL
Producent rozdzielnic elektrycznych

Piekary 363 – k/Krakowa
32-060 Liszki

Szymon Biel
Dyrektor ds. Rozwoju

tel.: +48 696 673 646
email: szymon@prebiel.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek: 7.00 – 15.00
Sobota – niedziela: nieczynne