Wygląd & Parametry

Konstrukcja obudowy

Dla zachowania pełnego bezpieczeństwa dla użytkowników obudowa stacji ładowania samochodów elektrycznych EVB jest wykonana z aluminiowych, solidnie wykonanych profili. Ich grubość oscyluje przeważnie od 2 do 6 mm. Profile połączone są ze specjalnie wykonanym i w pełni bezpiecznym hartowanym, lakierowanym szkłem o grubości do 6 mm. Obudowę taką wykonujemy w trzech wariantach:

  • nie lakierowana – aluminium szlifowane,
  • pokryta powłoką lakieru proszkowego,
  • pokryta powłoką materiału izolacyjnego – technologia REM2 – II klasa ochronności.

W stacjach EVB, elementy konstrukcji połączone są ze sobą w bardzo staranny sposób w celu zapewnienia wysokiej szczelności, a w konsekwencji trwałości urządzenia. Obudowa stacji odporna jest na oddziaływanie środowiska, w szczególności na niszczące promieniowanie UV, kwaśne deszcze oraz wysokie temperatury,  dzięki czemu idealnie nadaje się do użytkowania w każdym miejscu, bez względu na warunki.

Każda stacja projektowana jest na indywidualne zamówienie, tak więc możesz mieć pewność, że Twoja stacja będzie wyjątkowa i jedyna na rynku. Dlaczego? Ponieważ oferujemy  szeroki wachlarz kolorystyczny dający dowolność przy projektowaniu. Możesz również w dowolny sposób zaaranżować swoją stację, aby wyróżniała się na tle konkurencji.

Wykonujemy także obudowy na indywidualne zamówienia dla Klientów wykonane w stali kwasoodpornej, nierdzewnej lub ABS.

Aktywny LED

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych EVB wyposażona jest w wewnętrzne aktywne oświetlenie LED, zapewniające podświetlenie grafiki naniesionej na front szklany oraz innych elementów funkcyjnych. Podświetlenie LED zmienia swoją kolorystykę w zależności od wprowadzonych ustawień oraz stanu naładowania stacji:

a) kolor zielony – wolny punkt ładowania
b) kolor niebieski – stacja w stanie ładowania pojazdu
c) awaria punktu ładowania lub awaria procesu ładowania

Stwórz swój styl

Nieograniczone żadnymi czynnikami zewnętrznymi możliwości projektowe i produkcyjne, umożliwiają swobodę przy doborze kolorystyki obudowy oraz grafiki każdego elementu stacji. Zamawiający może złożyć zamówienie na dedykowaną stację w swoich firmowych kolorach oraz znakach graficznych, bez względu na ilość zamówionych sztuk.

REM2 – innowacyjna technologia

Stacje EVB mogą zostać wykonane w innowacyjnej technologii pokrywania obudowy wysoce wytrzymałym tworzywem. Ma ono za zadanie nie tylko poprawienie walorów estetycznych stacji, ale również chronienie całej konstrukcji (II klasa ochronności), co znacząco zwiększa bezpieczeństwo stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

II klasę ochronności osiąga się poprzez zastosowanie całkowitego krycia dwustronnego (wewnętrzne i zewnętrzne), materiałem izolacyjnym, który w trwały i nierozerwalny sposób łączy się z aluminiowym rdzeniem. Nie zachodzi więc konieczność pokrywania urządzeń dodatkowymi lakierami ochronnymi. Obudowa stacji wykonana w technologii REM2  zapewnia podwyższoną ochronę antygraffiti , antyplakat oraz podwyższony indeks odporności na UV (0). Badania parametrów potwierdzone są badaniami starzeniowymi oraz testami wytrzymałości.

Parametry techniczne

Stacje ładowania pojazdów elektrycznych EVB spełniają wszystkie obowiązujące normy oraz następujące parametry techniczne:

Napięcie znamionowe łączeniowe230/400/480/800 [V]
Napięcie znamionowe izolacji500/690/900 [V]
Częstotliwość znamionowa50-60 [Hz AC]
Napięcie udarowe wytrzymywane 8 [kV]
Moc przyłączeniowa do 400 [kW]
Klasa ochronności I/II
Temperatura pracy -30°C do +50°C
Stopień ochrony IP 54-65
Stopień ochrony mechanicznej IK
10
Układ sieci TT, TN-S, TNC-S
Zasilanie2,5 – 240 mm2 Al/Cu
- gniazdo typ-2. IEC 62196-2 480 [V] do 63 [A]
- przewód ładowania AC/DC z wtykiem ładowania pojazdu typ-1 SAE J1772480 [V] do 32 [A] AC / 125 [A] DC
- przewód ładowania AC z wtykiem ładowania pojazdu typ-2 IEC 62196-2 480 [V] do 63 [A]
- przewód ładowania DC z wtykiem ładowania pojazdu CCS-2 IEC 62196-3 do 800 [V] do 125 [A]
- przewód ładowania DC z wtykiem ładowania pojazdu CHAdeMO / JEVS G105
do 800 [V] do 125 [A]

Ekologia

PRE Edward Biel w swojej misji i wizji firmy, ma na celu podejmowanie świadomych i odpowiedzialnych ekologicznie decyzji, które mają bezpośredni wpływ na środowisko. Firma swoją politykę opiera na tworzeniu innowacyjnych i ekologicznych standardów produkcji. Działania ekologiczne wdrażane są tutaj na wielu płaszczyznach, między innymi poprzez tworzenie, produkcję oraz unowocześnianie zaawansowanych technik wyrobów z uwzględnieniem aspektu ekologii. Przyczynia się to w widoczny sposób do zwiększenia świadomości konkurencji oraz pracowników firmy. W konsekwencji czego duży nacisk stawiany jest na ochronę środowiska, przede wszystkim w zakresie zmniejszania emisji zanieczyszczeń, efektu cieplarnianego, zakwaszania gleb, zubożania nieodnawialnych surowców energetycznych oraz czynników rakotwórczych. Produkcję naszych rozdzielnic opieramy o eko wskaźniki ( analiza LCA).

Do pobrania

KONTAKT

EDWARD BIEL
Producent rozdzielnic elektrycznych

Piekary 363 – k/Krakowa
32-060 Liszki

Szymon Biel
Dyrektor ds. Rozwoju

tel.: +48 696 673 646
email: szymon@prebiel.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek: 7.00 – 15.00
Sobota – niedziela: nieczynne